Společnost Google má v plánu rozšířit operační systém Fuchsia na „další chytrá zařízení“. Informace o budoucích plánech byly nalezeny v pracovních nabídkách. Operační systém Fuchsia je v současnosti součástí Nest Hubu a je open source.
Fuchsia OS se vyvíjí již několik let. Prvním zařízením, které tento operační systém dostalo, byl letos v květnu Nest Hub 1. generace. Fuchsia se liší od operačních systémů, jako je Chrome OS nebo Android. Běží na mikrojádru známém jako Zircon, a nikoli na plnohodnotném linuxovém jádře jako jiné populární operační systémy společnosti Google.
Tyto nabídky práce, kterých si první všiml server 9to5google, nám dávají představu o tom, kam budoucnost Fuchsia OS směřuje. Pro začátek se zdá, že Google má nyní pojmenovaný „tým Fuchsia Devices“, který pracuje na operačním systému.
Ve výpisu pracovních pozic se uvádí, že tento tým „je zodpovědný za zajištění toho, abychom mohli úspěšně aplikovat platformu Fuchsia na reálné produkty, které mají význam pro Google a naše uživatele“.
Nová generace operačního systému
Dále se z výpisu zjistilo, že Google plánuje používat Fuschi OS na více chytrých zařízení: „V roce 2021 jsme dodali Fuchsia OS na miliony chytrých displejů Google, nyní je čas ho rozšířit na další chytrá zařízení. Přidejte se k nám a pracujte na nové generaci operačního systému od Googlu!“
O tom, co přesně jsou tyto nové „chytré zařízení“, nejsou žádné informace. V jedné nabídce pracovního místa se zmiňuje, že zařízení budou vybavena funkcemi „Chromecast, videokonference a strojového učení“.
V této souvislosti 9to5Google poznamenává, že „Chromecast“ pravděpodobně odkazuje na zařízení umožňující přehrávání videa z jiného zařízení, nikoli na specializované klíče Chromecast, které se připojují k zadní straně televizoru.
Fuchsia bude možná podporovat cizí hardware
Další nabídka práce hovoří o tom, že by tento operační systém mohl běžet i na jiném hardwaru než od Googlu. Společnost údajně hledá někoho, kdo „zajistí, aby Fuchsia přinášela maximální hodnotu partnerům a produktům založeným na Fuchsii“.
Společnost Google již dlouhou dobu spolupracuje s partnery na zavádění softwaru Google do jiného hardwaru než od Googlu a již dříve spolupracovala se společnostmi jako JBL a Lenovo na jejich chytrých displejích.
Operační systém Fuchsia ušel od srpna 2016, kdy byla jeho existence poprvé potvrzena, dlouhou cestu. Ačkoli se spekulovalo, že by mohlo jít o součást snahy společnosti Google o přepracování operačního systému Android, zdá se, že tomu tak již není.