Už déle se ví, že Apple plánuje vydat svůj vlastní headset pro rozšířenou realitu. Nevědělo se ale, jak výkonný bude a kdy přijde. To se ale nedávno změnilo, když známý analytik Ming-Chi Kuo uvedl nové informace pro investory.
Podle analytika Ming-Chi Kuo bude mít headset pro rozšířenou realitu procesor „se stejným výpočetním výkonem jako Mac“. Design jeho čipu bude nejvýznamnějším rozdílem mezi headsetem Apple a jejími konkurenty.
Kuo má díky svému výzkumu v celém dodavatelském řetězci společnosti Apple vynikající výsledky v předpovídání budoucího uvedení produktů Apple na trh. Kuo uvedl, že obrovský výpočetní výkon pomůže brýlím odlišit se od konkurence, protože budou provádět intenzivní úkoly bez připojení k chytrému telefonu nebo počítači.
„Pokud bude headset rozšířené reality použit pouze jako příslušenství pro Mac nebo iPhone, neprospěje to růstu produktu. Samostatně fungující Apple AR znamená, že bude mít vlastní ekosystém a bude poskytovat nejúplnější a nejflexibilnější uživatelský zážitek.“ uvedl Kuo.
Ming-Chi Kuo předpovídá, že headset bude vybaven dvěma displeji Sony 4K micro OLED. To podle něj naznačuje, že by mohl podporovat i VR.
„Headset Apple AR vyžaduje samostatný procesor, protože výpočetní výkon snímače je výrazně vyšší než výpočetní výkon iPhonu. Rozšířená realita vyžaduje nejméně 6-8 optických modulů, aby mohla uživatelům současně poskytovat nepřetržité výhody rozšířené reality s viditelným obrazem. Pro srovnání, iPhone vyžaduje maximálně 3 současně běžící optické moduly a nevyžaduje velký nepřetržitý výpočetní výkon.“
V budoucnosti by mohl headset rozšířené reality nahradit i iPhone
Kuo uvedl, že cílem společnost Apple je do deseti let nahradit iPhone rozšířenou realitu. Společnost Apple ale bude muset udělat obrovský posun, pokud skutečně chce, aby se tomu tak stalo.
Kuo píše, že nejenže tento produkt bude muset pracovat s „širokou škálou“ aplikací namísto specifických aplikací, ale společnost bude muset také do 10 let prodat „alespoň“ 1 miliardu zařízení AR.
Jaký je rozdíl mezi virtuální a rozšířenou realitou?
Zatímco virtuální realita se zaměřuje na přenesení uživatele do všeobjímajícího digitálního světa, rozšířená realita se naopak snaží umožnit uživatelům nadále sledovat skutečný svět, ale skrz obrazovku.
Tato technologie existuje již nějakou dobu, přičemž nejvíce se k zákazníkům dostala díky brýlím Google Glass, které byly v omezeném množství uvedeny na trh před několika lety.