Mediálním prostorem rezonují zprávy o dalším kole propouštění uvnitř Twitteru. Elon Musk měl vyhodit asi 200 loajálních zaměstnanců, kterým se na sociální síti vysmál. Musk po odkoupení Twitteru za 44 miliard dolarů zrušil asi polovinu jeho pracovních míst. Zbylá pracovní síla se odhadovala na 2000 lidí. Informují o tom BBC News a Independent.
„Doufám, že máte dobrou neděli. První den zbytku vašeho života,“ stálo v příspěvku Elona Muska na Twitteru určeném jeho zaměstnancům. Miliardář se v něm vysmíval vlastním pracovníkům, kteří právě přišli o místo.
Média reagovala články o tom, že Twitter propustil další zaměstnance. Server The Information ze Silicon Valley napsal, že o práci přišlo nejméně 50 lidí. List The New York Times jich uvádí nejméně dvě stovky.
Twitter reportedly lays off 200 more employees https://t.co/6nQx2fSE7N
— BBC News (UK) (@BBCNews) February 27, 2023
Twitter v současnosti zaměstnává asi 2000 osob. Podle amerického deníku tedy zrušil dalších asi 10 procent pracovních míst. Okamžitě po odkoupení Twitteru minulý rok přitom propustil zhruba 50 procent zaměstnanců z celkového počtu 7500, připomíná stanice BBC News.
Server Independent napsal, že o práci přišli Muskovi loajální zaměstnanci, včetně zakladatelů menších firem, které Twitter „spolknul“ ještě před jeho usednutím do čela společnosti.
Finanční problémy Twitteru
Z firmy se odporoučela například produktová manažerka Twitteru Esther Crawford, která dohlížela na model kontroverzního ověřování účtů v rámci předplatného Twitter Blue, a senior produktový manažer společnosti Martijn de Kuijper.
Ten stál za informačním nástrojem Revue, jehož Twitter získal v roce 2021. O své nezaměstnanosti se dozvěděl poté, co přišel o přístup na firemní email. Právě způsob, jakým Musk své zaměstnance propouští, vede k přibývajícím žalobám na jeho hlavu.
Již v únoru právník zastupující bývalé pracovníky Twitteru řekl, že počet zaměstnanců, kteří proti společnosti zahájili právní kroky, „denně stoupá“. Nejnovější kolo propouštění navíc ukazuje, že Twitter čelí finančním potížím.
Naznačuje to i žaloba společnosti Crown Estate ve Spojeném království, podle níž firma nezaplatila v londýnském ústředí nájem. Twitter čelí podobné žalobě i v USA za nezaplacení nájmu v sídle v San Franciscu.