Bojíte se ChatGPT? Společnost OpenAI už stihla představit jeho dokonalejší verzi. ChatGPT-4 dokáže pracovat s mnohem větším množstvím slov a reagovat na obrázky. Stejně jako jeho předchůdce však není dokonalý. Informují o tom BBC News a The Verge.
Firma OpenAI představuje ChatGPT-4, dokonalejšího sourozence ChatGPT-3.5. Tento chatbot dokáže zpracovat až 25 000 slov, což je oproti předchozí verzi osminásobek. A hlavní změnu představují reakce na obrázky, napsal server BBC News.
Například předložíte ChatGPT-4 obrázky surovin a on pro vás připraví skvělý recept, případně za vás obrázky popíše. Program je k dispozici zatím pouze pro předplatitele ChatGPT Plus za 20 dolarů.
OpenAI announces ChatGPT successor GPT-4 https://t.co/lTXbwfEVzo
— BBC News (World) (@BBCWorld) March 14, 2023
OpenAI podle webu The Verge tvrdí, že ChatGPT-4 je oproti svému předchůdci kreativnější a více spolupracující. Obtížné problémy přitom může řešit s větší přesností. Právě ChatGPT-4 implementovala do svého vyhledávače Bing společnosti Microsoft.
ChatGPT je generativní umělou inteligencí tvořící text s využitím již existujících slov a obrázků v digitálním moři. ChatGPT však zašel mnohem dál, neboť jej na odpovědích vyškolil lidský tým.
Google se klepe strachy
ChatGP-4 byl rovněž vyškolen na lidské zpětné vazbě. OpenAI nicméně varuje, že stále může být náchylný k poskytování dezinformací a nepravd, což jsou hlavní důvody kontroverze jeho předchůdce.
ChatGPT dokáže velmi rychle a přesvědčivě nabídnout odpovědi, ale nezná svět, v němž se nachází. Nepozná, co je pravda a co není. Nebavíme se totiž o myslícím člověku, ale modelu umělé inteligence.
To je hlavní důvod, proč jeho užívání zakázaly desítky amerických škol a vědeckých časopisů. Od uvedení v listopadu 2022 jej však využívají miliony nadšených uživatelů, například ke kódování.
Chat-GPT však hlavně představuje revoluci v oblasti internetového vyhledávání. Vyhledávač vám díky němu nevyhledá dostupné možnosti, ale rovnou odpoví na konkrétní dotaz. To je důvod, proč představuje hrozbu pro Google.
OpenAI rovněž oznamuje partnerství s aplikací pro výuku jazyků Duolingo a aplikací pro zrakově postižené Be My Eyes. Cílem je vytvořit chatboty, kteří pomohou těmto limitovaným uživatelům pracovat s jazykem. Očkávané využití je i v rámci firemních Learning Management Systémů – LMS sytém.